PLT0603Z3481LBTS
VIGOR # :
325788
Description
RES SMD 3.48K OHM 0.15W 0603
DataSheet
PLT0603Z3481LBTS PDF
Part Status:Active
Resistance:3.48 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.51mm)