Y1121220R000B0R
VIGOR # :
329703
Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
DataSheet
Y1121220R000B0R PDF
Type Description
Series:SMR1D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)