CRGS2512J33K
Manufacturer
VIGOR # :
329714
Description
RES SMD 33K OHM 5% 1.5W 2512
DataSheet
CRGS2512J33K PDF
Type Description
Series:CRGS, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:33 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)