RP92010T0050GTTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
334440
Description
RES SMD 50 OHM 2% 10W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RP92010T0050GTTR PDF
Type Description
Series:RP9
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Resistance:50 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):10W
Composition:Thin Film
Features:RF, High Frequency
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.045" (1.15mm)