CRGH2010F7K15
Manufacturer
VIGOR # :
336319
Description
RES SMD 7.15K OHM 1% 1W 2010
DataSheet
CRGH2010F7K15 PDF
Part Status:Active
Resistance:7.15 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)