RNCF0805BTE301K
VIGOR # :
339713
Description
RES 301K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RNCF0805BTE301K PDF
Type Description
Series:RNCF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:301 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)