PTN1206E8983BST1
VIGOR # :
340721
Description
RES SMD 898K OHM 0.1% 0.4W 1206
DataSheet
PTN1206E8983BST1 PDF
Part Status:Active
Resistance:898 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)