RN73R1JTTD2430A10
VIGOR # :
341229
Description
RES 243 OHM 0.05% 1/10W 0603
DataSheet
RN73R1JTTD2430A10 PDF
Part Status:Active
Resistance:243 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)