ERJ-U08F1582V
VIGOR # :
342267
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/8W 1206 SMD
DataSheet
ERJ-U08F1582V PDF
Part Status:Active
Resistance:15.8 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)