ERJ-6CWFR030V
VIGOR # :
345755
Description
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 0805
DataSheet
ERJ-6CWFR030V PDF
Type Description
Series:ERJ-6CW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:30 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)