RK73G1ETTP18R0D
VIGOR # :
345791
Description
RES 18 OHM 0.5% 1/10W 0402
DataSheet
RK73G1ETTP18R0D PDF
Part Status:Active
Resistance:18 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)