RHC2512FT88R7
VIGOR # :
345986
Description
RES 88.7 OHM 1% 2W 2512
DataSheet
RHC2512FT88R7 PDF
Part Status:Active
Resistance:88.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)