ERJ-S12F1R60U
VIGOR # :
346225
Description
RES 1.6 OHM 1% 3/4W 1812 SMD
DataSheet
ERJ-S12F1R60U PDF
Part Status:Active
Resistance:1.6 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)