SP1220RJT
Manufacturer
VIGOR # :
346733
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1.5W 2615
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SP1220RJT PDF
Type Description
Series:SP, CGS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:2615 J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.255" L x 0.150" W (6.48mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):0.112" (2.84mm)