CR012R94F
VIGOR # :
350379
Description
RES SMD 2.94 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
CR012R94F PDF
Part Status:Active
Resistance:2.94 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)