CRGH2512J270R
Manufacturer
VIGOR # :
350611
Description
RES SMD 270 OHM 5% 2W 2512
DataSheet
CRGH2512J270R PDF
Type Description
Series:CRGH, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)