CRGH0805F210R
Manufacturer
VIGOR # :
351473
Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/3W 0805
DataSheet
CRGH0805F210R PDF
Part Status:Active
Resistance:210 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)