RNCP0603FTD604R
VIGOR # :
351483
Description
RES 604 OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
RNCP0603FTD604R PDF
Part Status:Active
Resistance:604 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.059" L x 0.031" W (1.50mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)