RNCF1206BTC6R49
VIGOR # :
353745
Description
RES 6.49 OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
RNCF1206BTC6R49 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.49 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)