Y40213K24000B9R
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
353750
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y40213K24000B9R PDF
Type Description
Series:FRSM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.24 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)