WSL2010R4700FEA18
VIGOR # :
357384
Description
RES 0.47 OHM 1% 1W 2010
DataSheet
WSL2010R4700FEA18 PDF
Type Description
Series:WSL-HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Element
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)