ERA-2VEB6810X
VIGOR # :
364165
Description
RES 681 OHM 0.1% 1/10W 0402
DataSheet
ERA-2VEB6810X PDF
Type Description
Series:ERA-2V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:681 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)