RT1206FRE074K87L
VIGOR # :
364170
Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RT1206FRE074K87L PDF
Part Status:Active
Resistance:4.87 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)