RC0201FR-07931KL
VIGOR # :
365182
Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
RC0201FR-07931KL PDF
Part Status:Active
Resistance:931 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)