RCP2512W820RJEB
VIGOR # :
366077
Description
RES SMD 820 OHM 5% 3.5W 2512
DataSheet
RCP2512W820RJEB PDF
Part Status:Active
Resistance:820 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3.5W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)