AC2010FK-071K37L
VIGOR # :
366084
Description
RES SMD 1.37K OHM 1% 3/4W 2010
DataSheet
AC2010FK-071K37L PDF
Part Status:Active
Resistance:1.37 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)