RK73H2HTTE4531D
VIGOR # :
367095
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 3/4W 2010
DataSheet
RK73H2HTTE4531D PDF
Part Status:Active
Resistance:4.53 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)