CSRF0805JT18L0
VIGOR # :
373589
Description
RES 0.018 OHM 5% 1/2W 0805
DataSheet
CSRF0805JT18L0 PDF
Type Description
Series:CSRF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:18 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)