RNCF0603DTC3R83
VIGOR # :
375636
Description
RES 3.83 OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
RNCF0603DTC3R83 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.83 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)