RT2512CKB0715R4L
VIGOR # :
375642
Description
RES SMD 15.4 OHM 0.25% 3/4W 2512
DataSheet
RT2512CKB0715R4L PDF
Part Status:Active
Resistance:15.4 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TNPW1210274RBEEA
TNPW1210274RBEEA
RES 274 OHM 0.1% 1/2W 1210
CRCW06031K00DKTAP
CRCW06031K00DKTAP
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/10W 0603
RS73F2BTTD12R4B
RS73F2BTTD12R4B
RES 12.4 OHM 0.1% 1/3W 1206
RT2512CKB0715R4L
RT2512CKB0715R4L
51513510350F
51513510350F
5MM PMVLPFLAT