RNCF0603BTE18K2
VIGOR # :
375699
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
RNCF0603BTE18K2 PDF
Part Status:Active
Resistance:18.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)