
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 180 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±700ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Wide 1812 (4532 Metric), 1218 |
| Supplier Device Package: | 1218 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.181" W (3.05mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of RL1218JK-070R18L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 4.64K OHM 1% 1/4W 1206
RES 120 OHM 0.05% 1/4W 1210
RES 46.4 OHM 0.1% 1/3W 1206
RES 9.09K OHM 0.1% 1/16W 0402
RES 0.18 OHM 1W 1812 WIDE
FIXED IND 179.6NH 400MA 640 MOHM
8345-C01A-U3M1-DB1B2B-X8435-R24010001M-16A
CIR BRKR MAG-HYDR 16A 80VDC