ERJ-A1BJ3R3U
VIGOR # :
380599
Description
RES SMD 3.3 OHM 1.33W 2512 WIDE
DataSheet
ERJ-A1BJ3R3U PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.33W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)