CPF0201D102RE1
Manufacturer
VIGOR # :
380631
Description
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/32W 0201
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CPF0201D102RE1 PDF
Type Description
Series:CPF, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:102 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:-
Size / Dimension:0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)