RK73B1HRTTC473J
VIGOR # :
387921
Description
RES 47K OHM 5% 1/20W 0201
DataSheet
RK73B1HRTTC473J PDF
Type Description
Series:RK73-RT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)