CRGCQ2010J47R
Manufacturer
VIGOR # :
388349
Description
CRGCQ 2010 47R 5%
DataSheet
CRGCQ2010J47R PDF
Part Status:Active
Resistance:47 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)