ERJ-UP6F4702V
VIGOR # :
393313
Description
RES 47K OHM 1% 1/2W 0805
DataSheet
ERJ-UP6F4702V PDF
Type Description
Series:ERJ-UP6
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)