KRL11050-C-R002-G-T1
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
393341
Description
RES 0.002 OHM 5W 4320 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
KRL11050-C-R002-G-T1 PDF
Type Description
Series:KRL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2 mOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Foil
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Wide 4320 (11050 Metric), 2043
Supplier Device Package:11050
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.433" W (5.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)