MCU08050D2702BP100
VIGOR # :
396465
Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
MCU08050D2702BP100 PDF
Type Description
Series:MCU - Precision
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:27 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)