PHT0402E6802BGTD
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
400377
Description
PHT 0402 6802 B G TR1000
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PHT0402E6802BGTD PDF
Type Description
Series:PHT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:68 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.0189W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 215°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)