PWR263S-35-R100F
VIGOR # :
404310
Description
RES 0.1 OHM 1% 35W D2PAK
DataSheet
PWR263S-35-R100F PDF
Type Description
Series:PWR263S-35
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):35W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)