RN731JTTD9101D25
VIGOR # :
404319
Description
RES 9.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD9101D25 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:9.1 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)