CPF-A-0805B2K2E
Manufacturer
VIGOR # :
404710
Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CPF-A-0805B2K2E PDF
Type Description
Series:CPF-A, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:2.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)