MCR25JZHF3010
VIGOR # :
405295
Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1210
DataSheet
MCR25JZHF3010 PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Resistance:301 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)