SMM02040C2153FB300
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
409654
Description
RES 215K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMM02040C2153FB300 PDF
Type Description
Series:SMM0204
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:215 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:Mini MELF
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)