AF0603DR-0733K2L
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
410073
Description
RES SMD 33.2KOHM 0.5% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
AF0603DR-0733K2L PDF
Type Description
Series:AF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:33.2 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)