RC0100FR-07562KL
VIGOR # :
415679
Description
RES SMD 562K OHM 1% 1/32W 01005
DataSheet
RC0100FR-07562KL PDF
Part Status:Active
Resistance:562 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)