RP73D2A4K64BTG
Manufacturer
VIGOR # :
415684
Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RP73D2A4K64BTG PDF
Type Description
Series:RP73, Holsworthy
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:4.64 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)