SG73S1ETTP430G
VIGOR # :
416057
Description
RES 43 OHM 2% 1/8W 0402
DataSheet
SG73S1ETTP430G PDF
Part Status:Active
Resistance:43 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)