CRCW08059K31FHTAP
VIGOR # :
416520
Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
CRCW08059K31FHTAP PDF
Type Description
Series:CRCW-P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:9.31 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)